Нужда от помощ ... - Форум за магия и окултизъм

Събота, 03.Dec.2016, 7:38 PM

Здравейте Гост | RSS
Магията - практика и самоусъвършенстване

Начало | Нужда от помощ ... - Форум за магия и окултизъм | Регистрация | Вход

[ Ново във форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 1 of 11
Forum moderator: theshadow 
Форум за магия и окултизъм » Отворена дискусия » ТЪРСЯ ПОМОЩ » Нужда от помощ ... (Търся логично обяснение на нещо чието име дори не зная)
Нужда от помощ ...
nqmaznachenieDate: Понеделник, 08.Aug.2016, 11:41 PM | Message # 1
*
Group: Потребители
Status: Офлайн
Така малко ми е трудно да обясня за какво става въпрос но се надявам да ме разберете.

От няколко месеца се захванах с медитация, все още не съм толкова добра, но не в това е проблема. Забелязах, че всеки път когато се подготвям усещам нещо странно което се случва с ръцете ми. Става въпрос за леко мравучкане, изтръпване и загряване на дланите, а колкото повече се старая да се съсредоточа и да не мисля за това, толкова по силни стават усещанията. Та на въпроса някой би ли могъл да ми каже на какво се дължи това и дали може някак .. да спре защото хич не ми помага на концентрацията.

SolomonDate: Понеделник, 08.Aug.2016, 11:50 PM | Message # 2
Group: Специален достъп
И на мен ми се случва същото, особено около 15-тата минута почва едно странно усещане в крайниците, особено в ръцете - почти същото, както го описа. Точно това е медитацията - да се научиш да се концентрираш САМО върху определено нещо. Единственият вариант да смекчиш това усещане е да смениш позата на ръцете си, например  да ги оставиш на пода с леко разтворени пръсти.

"Словото, според скромното ми мнение, е нашият най-неизчерпаем източник на магии, защото може едновременно да нанася и лекува рани" - Албус Дъмбълдор

Цеци_ВихронравDate: Tuesday, 09.Aug.2016, 0:09 AM | Message # 3
Обсебена
Group: Модератори
Нормално е да се получи мравучкане в крайниците, особено ако не сте заели удобна поза.
При медитация се заема поза при която тялото да е напълно отпуснато. Някой използват популярната поза лотос, но мен тя ме уморява и после съм изтръпнала от всякъде. Аз лично медитирам удобно легнала в проветрено помещение. Опитайте и двамата така и после споделете.

"Кат тасманийски дявол си в устата."
Последен

SolomonDate: Tuesday, 09.Aug.2016, 0:18 AM | Message # 4
Group: Специален достъп
Цеци_Вихронрав, аз винаги го имам това усещане, независимо в каква поза медитирам. Най-често медитирам седнал на одеало на земята и пходпрян с възглавницата на леглото и краката ми са в хоризонтално положение, отпуснати напред, а ръцете или върху бедрата, или на пода, но пак имам това усещане...при мен е неизбежно просто, но вече съм свикнал, че чак ми доставя удоволствие вече. smile

"Словото, според скромното ми мнение, е нашият най-неизчерпаем източник на магии, защото може едновременно да нанася и лекува рани" - Албус Дъмбълдор

nqmaznachenieDate: Tuesday, 09.Aug.2016, 0:19 AM | Message # 5
*
Аз също медитирам легнала при това още от самото начало. Няма как да е от позата. Но може би не обясних всичко подробно предпалагам заради късния час в който пиша. Та това чувство се появява не само когато медитирам въпреки, че тогава е най - силно.  Всъщност мога да го правя постоянно макар и да не зная какво е. Сякаш натискаш въображаем бутон "пусни". Доста е странно като цяло и за това доста време се чудех дали да ви попитам ...

Цеци_ВихронравDate: Tuesday, 09.Aug.2016, 0:25 AM | Message # 6
Обсебена
Другото обяснение на това усещане е недостатъчно оросяване на крайниците. Аз си страдам от него от дете и като се появи и продължи известно време, значи трябва да отида на лекар и да ми даде съответните илачи.

Последен

theshadowDate: Tuesday, 09.Aug.2016, 0:49 AM | Message # 7
Админ-ДИКТАТОР
Group: Администратори
Нормално състояние е, признак на изпадане в транс... И да, обикновено се дължи на променено кръвно налягане...

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Цеци_ВихронравDate: Tuesday, 09.Aug.2016, 0:55 AM | Message # 8
Обсебена
Quote theshadow ()
Нормално състояние е, признак на изпадане в транс...
А аз не получавам такова мравучкане при транс... При мен ритъма на сърцето се променя.
Защо си нямам мравучкане, Сянка? Нормално ли е?

Последен

theshadowDate: Tuesday, 09.Aug.2016, 5:03 AM | Message # 9
Админ-ДИКТАТОР
Group: Администратори
Цеци_Вихронрав, да- нормално е и това... Те са варианти признаци- спрямо конкретния организъм, се проявяват индивидуално...

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

ИВОDate: Неделя, 16.Oct.2016, 10:41 PM | Message # 10
**
съгласен съм с сянката и цеци но моето мнение че задействате или така да кажа давате живот на чакрите си smile

posledenDate: Неделя, 16.Oct.2016, 10:46 PM | Message # 11
Group: Практици
ИВО, какво е чакра!

Не нося броня.

ИВОDate: Неделя, 16.Oct.2016, 10:47 PM | Message # 12
**
чакра е един вид като системни енергийни топки които захранват различни зони от духовното ни тяло

posledenDate: Неделя, 16.Oct.2016, 10:50 PM | Message # 13
Group: Практици
umnik

Не нося броня.

ИВОDate: Неделя, 16.Oct.2016, 10:51 PM | Message # 14
**
най-просто ти го обясних да ме разбереш мога и подробно но мисля че няма смисъл от толкова много обяснения но ако желаеш

Форум за магия и окултизъм » Отворена дискусия » ТЪРСЯ ПОМОЩ » Нужда от помощ ... (Търся логично обяснение на нещо чието име дори не зная)
Page 1 of 11
Search:

magiata.ucoz.com © 2016