Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого - Page 2 - Форум за магия и окултизъм

Събота, 03.Dec.2016, 0:19 AM

Здравейте Гост | RSS
Магията - практика и самоусъвършенстване

Начало | Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого - Page 2 - Форум за магия и окултизъм | Регистрация | Вход

[ Ново във форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 2 of 2«12
Forum moderator: theshadow 
Форум за магия и окултизъм » ОБСЪЖДАНЕ » СВОБОДНА ЗОНА » Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого (Разговори различни)
Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого
theshadowDate: Четвъртък, 22.Сеп.2016, 3:39 PM | Message # 16
Админ-ДИКТАТОР
Group: Администратори
Status: Офлайн
Quote Solomon ()
Еми, нали чрез речта можем да предизвикваме емоции....

Но не са много хората, които използват речта специално и умишлено да предизвикват емоции... А отговорността за емоциите си е наша... Примерно някой може да си е поставил за цел умишлено да ни ядоса, но ние да решим да го игнорираме и да си запазим спокойствието по този начин... Ние можем да изберем какво да правим с емоциите си- рядко се случва да не можем... В смисъл, има събития, които ни помитат и няма как да се владеем, но те са рядкост... В общия случай- контролът е в наши ръце и от нас зависи дали ще има контрол и какъв- над емоциите... Тук вече въпрос на личност- някои са много емоционални и искат да изпитат по много от всяка емоция, а други - обратното... И как ще се постъпи спрямо емоционалността- е въпрос на осъзнатост...

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

SolomonDate: Четвъртък, 22.Сеп.2016, 3:57 PM | Message # 17
Group: Специален достъп
theshadow, тук вече съм съгласен. smile

"Словото, според скромното ми мнение, е нашият най-неизчерпаем източник на магии, защото може едновременно да нанася и лекува рани" - Албус Дъмбълдор

Цеци_ВихронравDate: Четвъртък, 22.Сеп.2016, 5:57 PM | Message # 18
Обсебена
Group: Модератори
Quote theshadow ()
В общия случай- контролът е в наши ръце и от нас зависи дали ще има контрол и какъв- над емоциите... Тук вече въпрос на личност- някои са много емоционални и искат да изпитат по много от всяка емоция, а други - обратното... И как ще се постъпи спрямо емоционалността- е въпрос на осъзнатост...
ДА ама НЕ!
Сянка, контрол над външните емоции можеш да постигнеш, но над вътрешните не, освен ако не си робот.
Да обясня с пример, че така си мога...
Ако някой обиди теб, ти може изобщо да не се впечатлиш и да не вложиш грам емоция в думите му. Но ако някой нападне словесно твой близък... Ти може и да не му доставиш удоволствието да разбере, че те е вбесил и наранил, но вътрешно ще вриш и кипиш. А после този някой ще си го отнася всеки път когато се сетиш, че е имал глупостта да обиди твой близък пред теб. В това отношение сме много еднакви с теб.
Така, че думите могат да наранят дори и да не позволим околните да го разберат.
Думите са сила!

"Кат тасманийски дявол си в устата."
Последен

SolomonDate: Четвъртък, 22.Сеп.2016, 6:44 PM | Message # 19
Цеци_Вихронрав, ''метаморфозата'' в магията не означаваше ли контрол над емоциите и ''синтезиране''/предизвикване/пораждане на каквито си емоции искаме у самите нас ? Та в такъв случай ние не контролираме ли емоциите си ?
Може и да съм разбрал погрешно метаморфозата...та и затова питам.

"Словото, според скромното ми мнение, е нашият най-неизчерпаем източник на магии, защото може едновременно да нанася и лекува рани" - Албус Дъмбълдор

Цеци_ВихронравDate: Четвъртък, 22.Сеп.2016, 7:07 PM | Message # 20
Обсебена
Group: Модератори
Точно това е метаморфозата. Можеш една емоция да я преобразиш в друга, но говорехме за думите. Думите предизвикват емоции, а какви и как ти ще ги преобразуваш е друга бира.  biggrin

"Кат тасманийски дявол си в устата."
Последен

theshadowDate: Четвъртък, 22.Сеп.2016, 8:06 PM | Message # 21
Админ-ДИКТАТОР
Group: Администратори
Цеци_Вихронрав, аз писах, че има и такива събития, дето ни помитат и тогава емоциите са си в неконтролируем вид... Но те са рядкост... Да, ако някой нападне словесно по гаден начин хора, на които държа, то тогава си е точно такова събитие... И аз, като и ти, тогава реагираме... Всеки реагира при такава ситуация... Няма как да не се получи емоция...

Пак повтарям, че тежките събития са рядкост... Някой трябва много да се постарае да ме вбеси, за да реагирам остро и систематично, както и теб... Но пък след това си мъкне последиците...

Стандартното е- някой си изпростял... Или ще го подмина като експрес малка гаричка, или ще ме случи в настроение от типа- ""я, мезе, че и само си дошло на крака"" и ще ме избие на подбъзване на изпростяващия... Но това не включва някакви емоции от моя страна, дето да речеш, че се водя по чуждото мнение какво казали хората... Данък обществено мнение не е сред платимите и от мен, и от теб, до колкото те познавам...

Нещо таковата е, което се опитвах да обясня из постовете си по-горе...

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

AgenaDate: Tuesday, 27.Сеп.2016, 12:01 PM | Message # 22
Преди отговарях,но това си е излишно хабене на енергия.Мога да отговоря,но рядко и за доста сериозни неща.Вече,вместо да влизам в обяснителен режим,просто подминавам.А за ядосването-много е важно по какъв начин се ядосваме.Като всеки нормален човек и аз го правя,но се опитвам да не си изливам лошото настроение или гнева върху околните,особено върху хора,на които държа,за да не съжалявам в бъдеще,че сме си развалили отношенията.Това е вид възпитаване на емоциите.Аз се ядосвам,когато съм сама със себе си-насаме се проявявам в пълния блясък.Тогава може да хвърлям,да чупя,да скъсам нещо,но от това няма да пострада никой и отношенията ми с другите.

posledenDate: Tuesday, 27.Сеп.2016, 12:54 PM | Message # 23
Group: Практици
smile

Не нося броня.

Форум за магия и окултизъм » ОБСЪЖДАНЕ » СВОБОДНА ЗОНА » Да си кажем няколко приказки защо и как говорим и на кого (Разговори различни)
Page 2 of 2«12
Search:

magiata.ucoz.com © 2016