Скромност или наглост ? - Page 3 - Форум за магия и окултизъм

Неделя, 04.Dec.2016, 10:10 AM

Здравейте Гост | RSS
Магията - практика и самоусъвършенстване

Начало | Скромност или наглост ? - Page 3 - Форум за магия и окултизъм | Регистрация | Вход

[ Ново във форума · Потребители · Правила · Търсене · RSS ]
Page 3 of 3«123
Forum moderator: theshadow 
Форум за магия и окултизъм » ОБСЪЖДАНЕ » СВОБОДНА ЗОНА » Скромност или наглост ?
Скромност или наглост ?
Цеци_ВихронравDate: Неделя, 31.Юли.2016, 7:34 PM | Message # 31
Обсебена
Group: Модератори
Status: Офлайн
Quote Neshama ()
Мили другарчета, аз получих това, за което дойдох тук. Довиждане и всичко хубаво.

А дали??? smile

"Кат тасманийски дявол си в устата."
Последен

Цеци_ВихронравDate: Неделя, 31.Юли.2016, 7:50 PM | Message # 32
Обсебена
Quote Solomon ()
Арогантният човек ще каже ''Ти не можеш, но виж - аз мога!'', а човекът със самочувствие ще каже ''Нещо не ти се получава, дай да те науча''.

Прав си, Соломон. Но много оъти наглия и арогантния нямат повече знания от скромния, но това не им пречи да искат да го учат и поучават.

Последен

theshadowDate: Неделя, 31.Юли.2016, 8:27 PM | Message # 33
Админ-ДИКТАТОР
Group: Администратори
Solomon, покрай мнението ти за ученето, се сещам за Буда, на който се приписва следното-

"Не върви пред мен, може да не те последвам. Не върви зад мен, може да не те водя. Върви до мен и ми бъди приятел."

Но всъщност автор на цитираното е не Буда, а е Албер Камю... Та по същество...Не понасям идеята за учители и ученици... Според мен всеки си има своя път и си върви по него... Допада ми мнението на Камю... Затова и в този форум няма изживявания като училище- няма учители, няма ученици- всички сме практикуващи... Всеки е на своя си път и когато пътищата ни се пресекът - вървим един до друг... Така е и в практиките... Затова и тук има секция от затворените, в която всеки дава предложение за практика- който желае, а после работим по предложеното всички...

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Цеци_ВихронравDate: Неделя, 31.Юли.2016, 9:32 PM | Message # 34
Обсебена
Quote theshadow ()
Така е и в практиките... Затова и тук има секция от затворените, в която всеки дава предложение за практика- който желае, а после работим по предложеното всички...

Даммм

Последен

Цеци_ВихронравDate: Неделя, 31.Юли.2016, 9:32 PM | Message # 35
Обсебена
Последен, благодаря, че разчисти. wink Задължена съм ти...

Последен

SolomonDate: Неделя, 31.Юли.2016, 11:53 PM | Message # 36
Group: Специален достъп
Status: Online
Quote Цеци_Вихронрав ()
Прав си, Соломон. Но много оъти наглия и арогантния нямат повече знания от скромния, но това не им пречи да искат да го учат и поучават.
Казвам, че арогантинят ако знае нещо, няма да го сподели, за да е над другия.
Иначе е така.

"Словото, според скромното ми мнение, е нашият най-неизчерпаем източник на магии, защото може едновременно да нанася и лекува рани" - Албус Дъмбълдор

SolomonDate: Неделя, 31.Юли.2016, 11:57 PM | Message # 37
theshadow, не, не, аз имах предвид ученето на нещо си изобщо...няма значение какво е то.
Иначе идеята за ''ученика'' и ''учителя'' в магията съм я схванал още от самото начало. smile
Мисълта на Камю ми хареса. smile

"Словото, според скромното ми мнение, е нашият най-неизчерпаем източник на магии, защото може едновременно да нанася и лекува рани" - Албус Дъмбълдор

Цеци_ВихронравDate: Неделя, 31.Юли.2016, 11:58 PM | Message # 38
Обсебена
Quote Solomon ()
Казвам, че арогантинят ако знае нещо, няма да го сподели, за да е над другия.
Извинявай може би съм се изразила неточно. Арогантния няма да сподели знания, той ще поучава... Т.е. ще гледа от страни, ще мрънка, че това не е така, а малко по-иначе и ще гледа да наложи себе си. От страни погледнато изглежда, че той е ама много голям разбирач и иска да те научи, но дефакто просто те обърква повече ако го послушаш и реално уроците му са голо философстване.

Последен

SolomonDate: Понеделник, 01.Aug.2016, 0:01 AM | Message # 39
Цеци_Вихронрав, вероятно аз не съм те разбрал както трябва.
Да, права си.

Цеци_ВихронравDate: Понеделник, 01.Aug.2016, 0:05 AM | Message # 40
Обсебена
Важното е, че се разбрахме. smile

Последен

SolomonDate: Понеделник, 01.Aug.2016, 0:15 AM | Message # 41
smile

Форум за магия и окултизъм » ОБСЪЖДАНЕ » СВОБОДНА ЗОНА » Скромност или наглост ?
Page 3 of 3«123
Search:

magiata.ucoz.com © 2016